Autor: HGK ŽK Požega

U ŽK Požega održano predstavljanje novosti iz Zakona o javnoj nabavi

Objavljeno: 20. 01. 2017. , Ažurirano: 08. 02. 2017.

Hrvatska gospodarska komora - ŽK Požega održala je u utorak, 7. veljače, besplatno predavanje o novostima u Zakonu o javnoj nabavi.

Pedesetak okupljenih sudionika uvodno su pozdravili predsjednik Županijske komore Požega Luka Balenović te direktorica Sektora za industriju i IT pri Hrvatskoj gospodarskoj komori Tajana Kesić Šapić. Istaknuli su važnost što veće participacije manjih hrvatskih tvrtki u postupcima javne nabave te podsjetili na važnost uključivanja članica u popunjavanje online Kataloga hrvatskih proizvoda koji bi naručiteljima u postupcima javne nabave mogao služiti kao baza podataka sa svim hrvatskim proizvodima.

Nazočne je s novim Zakonom o javnoj nabavi upoznala Nikolina Staničić, odvjetnica iz odvjetničkog ureda Krehić, Staničić & Gričar iz Zagreba. Prikazane su novosti i razlike, najčešće pogreške te primjeri žalbi i odvjetničke prakse prilikom prijavljivanja.