Autor: HGK ŽK Osijek

Program izobrazbe u području javne nabave u ŽK Osijek

Objavljeno: 21. 02. 2017. , Ažurirano: 23. 03. 2017.

Županijska komora Osijek poziva zainteresirane osobe na program izobrazbe u području javne nabave, u trajanju od 50 sati, koji će se održati u HGK - Županijskoj komori Osijek, od 8. do 15. ožujka.

Izobrazba se organizira u suradnji s tvrtkom Lureti j. d. o. o. Petrijevci, koja je ovlašteni nositelj izobrazbe u sustavu javne nabave.

Prema Pravilniku o izobrazbi u području javne nabave (NN 02/12 i 125/14) "u cilju kvalitetne pripreme i provedbe postupaka javne nabave naručitelji moraju osigurati da najmanje jedan ovlašteni predstavnik naručitelja u pojedinačnom postupku posjeduje važeći certifikat u području javne nabave kojim se potvrđuje posjedovanje znanja i vještina u području javne nabave".

Certifikati se izdaju na temelju završenoga specijalističkog programa izobrazbe u području javne nabave, koji se sastoji od dvaju dijelova: programa izobrazbe u trajanju od 50 nastavnih sati i pisanog ispita koji se polaže u Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta.

Potvrdu o završetku programa izobrazbe, radi prijave ispita Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta, bit će uručena svim polaznicima koji, u skladu s Pravilnikom o izobrazbi u području javne nabave prisustvuju minimalno na 75% predavanja.

Pristojba za sudjelovanje iznosi 2.900 kuna, a za članice HGK 2.700 kuna. Na ovu cijenu obračunava se PDV.

Zainteresirani za program izobrazbe sudjelovanje mogu prijaviti do 6. ožujka, putem prijavnice koja se nalazi u pratećim dokumentima.

Program izobrazbe neće se održati ako se na njega ne prijavi predviđeni minimalni broj polaznika (sedam osoba).