50. Sajam i izložba zagorskih vina

Objavljeno: 01. 04. 2017. , Ažurirano: 28. 08. 2017.

Sajam zagorskih vina u Bedekovčini održava se 50 godina u kontinuitetu i mjesto je okupljanja vinogradara i vinara Krapinsko-zagorske županije, koji javnosti predstavljaju najkvalitetnija vina zagorskih vinograda s ciljem poticanja konkurentnosti zagorskih vina na tržištu te uključivanja vinske ponude Krapinsko-zagorske županije u enogastronomsku ponudu Hrvatske. Ovom sajmu i izložbi svake godine prethodi ocjenjivanje vina u svim aktivnim udrugama vinogradara i vinara Hrvatskog zagorja.

U prekrasnom okruženju Bedekovčanskih jezera u srcu Zagorja posjetitelji mogu kušati vrhunska zagorska vina i domaće proizvode te zagorske specijalitete iz ponude hotela i restorana. Očekuju ih i brojne druge zanimljivosti, poput vožnje kočijom oko jezera, kulturno-zabavni program, nagradne igre itd.

Zagorska su vina kapljice koje osvajaju kvalitetom. Zagorje je danas regija iz koje stižu neka od najboljih, najskupljih i u svijetu najnagrađivanijih hrvatskih vina (vinarije Bodren i Vinski vrh Bolfan). Tradicija uzgoja vinove loze i proizvodnje vina duboko je ukorijenjena u Zagorju, a Zagorci od pamtivijeka žive od trsja i vina te su se tijekom povijesti udomaćene zagorske sorte mogle naći na stolovima hrvatskog i europskog plemstva.

Ovogodišnji jubilarni 50. sajam i izložba zagorskih vina Bedekovčina 2017 održat će se od 19. do 20. svibnja na Bedekovčanskim jezerima i u njegovoj pripremi sudjeluje mnogo ljudi koji svojim radom i trudom pridonose promociji zagorskih vina.

Pokroviteljica ovogodišnje manifestacije je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, a sajam zajednički organiziraju Krapinsko-zagorska županija, Općina Bedekovčina, udruge vinara i vinogradara Krapinsko-zagorske županije, Hrvatska gospodarska komora-Županijska komora Krapina, Obrtnička komora Krapinsko-zagorske županije, Turistička zajednica Krapinsko-zagorske županije, medijski pokrovitelj Radio Kaj i Udruga Vino Zagorje. Svečano otvorenje sajma bit će 19. svibnja u 17:00 sati na prostoru Bedekovčanskih jezera.