Autor: ŽK Karlovac

Nove mogućnosti suradnje mađarskih i karlovačkih poduzetnika

Objavljeno: 22. 01. 2017. , Ažurirano: 23. 01. 2017.

Dogovoreno je da mađarske tvrtke pošalju zajednički plan aktivnosti o ciljevima ulaganja i oblicima poslovanja na području Karlovačke županije.

U Županijskoj komori Karlovac u petak 20. siječnja, predsjednik Županijske komore Karlovac Zlatko Kuzman zajedno sa suradnicima primio je stručnjaka za EU projekte mađarskih tvrtki Central European Consulting Andrása Zoltána Balogha, direktora i projekt-menadžera Metodusa Rolanda Letenovics–Nagyja i projekt-menadžera Spirit of Europea Petera Renyija.

Razgovarali su o uspostavljanju moguće poslovne suradnje između tvrtki koje predstavljaju i potencijalnih tvrtki iz Karlovačke županije.

Kuzman je mađarskim gospodarstvenicima predstavio novo izdanje Kataloga projekata Karlovačke županije te ih je informirao o poslovnim zonama i budućim projektima.

Dogovoren je zajednički plan aktivnosti u kojem će prikazati planirane ciljeve poslovanja na području Karlovačke županije uz partnerstvo s hrvatskim poduzetnicima ili samostalno, utemeljenjem pravnog subjekta. Očekuje se nastavak suradnje na ovom i sličnim projektima te redovita izmjena informacija Županijske komore Karlovac i svih sudionika sastanka.