Završena dvanaesta manifestacija Dani otvorenih vrata peljeških podruma

Objavljeno: 03. 12. 2017. , Ažurirano: 04. 12. 2017.

Završena je iznimno uspješna dvanaesta manifestacija Dani otvorenih vrata peljeških podruma kojom su pelješki vinari promovirali i učvrstiti brend plavac mali, od kojeg su nastala nadaleko poznata vina.

Manifestacija je održana u organizaciji Udruge Plavac mali – Pelješac, Peljeških vinskih puta, HGK – Županijske komore Dubrovnik, Obrtničke komore Dubrovačko-neretvanske županije te pod pokroviteljstvom Dubrovačko-neretvanske županije, Turističke zajednice županije i u suorganizaciji peljeških turističkih zajednica i općina.

Zamišljeni kao prezentacija Pelješca, Dani otvorenih vrata peljeških podruma objedinjuju niz turistički zanimljivih sadržaja ovog, po vinima poznatog, poluotoka.

Cilj je projekta, osim prezentacije vinarija, obiteljskih gospodarstava i vinskih podruma, ostvarivanje navike ciljanog dolaska i obilaska Peljeških vinskih puteva.

Više od 2500 posjetitelja iz čitave Hrvatske i susjednih zemalja potvrdilo je da Pelješac, ponajprije zahvaljujući vrhunskim vinima, može biti atraktivna destinacija tijekom čitave godine.

U sklopu manifestacije u Domu vinarske tradicije u Putnikovićima održano je natjecanje u kuhanju lovačkoga gulaša te otvorena izložba crno-bijelih fotografija ruralnog područja Dubrovačko-neretvanske županije Nekada je to bilo ovako.

podrum 2-17.jpg

podrum5-17.jpg