U ŽK Virovitica održan Poslovni susret komora i sajmova

Objavljeno: 12. 02. 2018. , Ažurirano: 27. 02. 2018.

Na dan otvorenja sajma Viroexpo, 23. veljače, u HGK – Županijskoj komori Virovitica održan je tradicionalni poslovni susret predstavnika gospodarskih, privrednih, trgovačko-industrijskih komora iz zemalja sudionica sajma i županijskih komora iz sustava Hrvatske gospodarske komore te predstavnika sajmova zemalja iz susjedstva.

Domaćini susreta bili su predsjednik HGK – Županijske komore Virovitica Ivan Slamić i direktor Milan Vanđura sa suradnicima.

Na susretu je bio nazočan i veleposlanik Republike Albanije u Republici Hrvatskoj NJ.E. Ilir Melo i potpredsjednik HGK za poljoprivredu, šumarstvo i ribarstvo Ivan Škorić.

Razmijenjena su iskustva u komorskom sustavu u zemljama iz susjedstva te su razmotrene mogućnosti proširenja dosadašnje suradnje i uspostava novih poslovnih odnosa.

Predstavnici komora razmotrili su i trendove u sajmovanju u EU te poziciju i perspektivu sajmova u Hrvatskoj i susjednih zemalja.