Milan Vanđura prima priznjanje virovitičkoj komori
Izvor: HGK

ŽK Virovitica: Osma Izložba proizvoda i usluga – Pitomača 2016

Objavljeno: 01. 06. 2016. , Ažurirano: 18. 08. 2016.

Udruženje obrtnika općine Pitomača, u suorganizaciji sa ŽK Virovitica, organiziralo je u Pitomači od 15. do 18. lipnja osmu Izložbu proizvoda i usluga – Pitomača 2016., čiji su pokrovitelji Hrvatska obrtnička komora, Ministarstvo poduzetništva i obrta, a supokrovitelji OK Virovitičko-podravske županije i općina Pitomača.

Predstavile su se strukovne grupe graditeljstva i projektiranja, drvne industrije te članice industrije nemetala i građevinskih materijala Virovitičko-podravske županije.

Udruženje obrtnika općine Pitomača dodijelilo je ŽK Virovitica zahvalnicu za dugogodišnju suradnju i pomoć u organizaciji Izložbe proizvoda i usluga koju je na svečanosti otvorenja predsjednik UO Pitomača Mladen Balić uručio direktoru ŽK Virovitica Milanu Vanđuri.

Na svečanosti otvorenja bili su nazočni saborski zastupnik Josip Đakić, obnašateljica dužnosti župana Virovitičko – podravske županije Sanja Bošnjak koja je ovu izložbu i službeno otvorila, načelnik općine Pitomača Željko Grgačić, izaslanik predsjednika HOK-a, potpredsjednik Darko Knežević, predsjednik HOK – OK VPŽ Ivan Kostelac, Milan Vanđura, ostali predstavnici gospodarskog i političkog života VPŽ te izlagači i sudionici izložbe.

ŽK Virovitica suorganizator je ove izložbe od njena početka, a suorganizatorstvo je definirano potpisivanjem Sporazuma između ŽK Virovitica i Udruženja obrtnika općine Pitomača.

Izložba je dio Dana općine Pitomača, kada se održao i tradicionalni 24. Glazbeni festival Pjesme Podravine i Podravlja.

Posjetitelji su poseban interes iskazali za keramičke pločice tvrtke Keramika modus iz Orahovice te za asortiman parketa tvrtke Pan parket iz Čačinaca.