ŽK Split: Vijeće Udruženja turističkih brodara Hrvatske gospodarske komore održalo svoju prvu sjednicu

Objavljeno: 22. 02. 2017. , Ažurirano: 22. 02. 2017.

U utorak, 21. veljače, u Županijskoj komori Split, Udruženje turističkih brodara HGK održalo je svoju prvu sjednicu na kojoj se govorilo o nelojalnoj konkurenciji hrvatskim turističkim brodarima, potrebi za izgradnjom nove luke od županijskog značaja u Krilu Jesenice, problematici ljetnih i zimskih vezova, komunalnim vezovima, ulaznicama u nacionalne parkove te ostalim problemima značajnima za turističke brodare.

Udruženje svojom Grupacijom jahti s profesionalnom posadom već djeluje na rješavanju problema nelojalne konkurencije domaćim turističkim brodarima, a Grupacija brodova na višednevnim putovanjima djeluje po pitanju izgradnje nove luke od županijskog značaja u Krilu Jesenice. Zaključcima s današnje sjednice otvorena su pitanja od značaja i za Grupaciju brodica i brodova na jednodnevnim izletima te se planira početak rješavanja svih otvorenih problema.

Udruženje svojim Grupacijama, otvaranjem tema i problematika, aktivno djeluje s ciljem zaštite interesa hrvatskih turističkih brodara.