Održan seminar Carinske odluke u okviru Carinskog zakonika Unije

Objavljeno: 16. 10. 2017. , Ažurirano: 30. 10. 2017.

Carinske odluke u okviru Carinskog zakonika Unije naziv je seminara koji su organizirali CroatiaPRO odbor Sektora za promet i veze Hrvatske gospodarske komore i županijska Komora Split, u suradnji s Carinskom upravom Ministarstva financija 26. listopada u Županijskoj komori Split, okupivši oko 50 sudionika. Seminar je dio programa edukacije gospodarstvenika Olakšavanje trgovine i transporta 2017., a bio je namijenjen svim gospodarstvenicima koji se bave izvozom i/ili uvozom roba.

Cilj je ovoga besplatnog seminara bio upoznati polaznike koji se bave uvozom i/ili izvozom roba s novim izmjenama u carinskom sustavu koje su stupile na snagu u 2017. godini. U skladu s odredbama Carinskog zakonika Unije, od 2. listopada 2017. godine uvodi se obvezna elektronička komunikacija između carinske službe i gospodarstvenika te od toga dana gospodarstvenici sve svoje zahtjeve prema carinskoj službi utemeljene na odredbama Carinskog zakonika Unije mogu podnijeti isključivo elektroničkim putem.