U ŽK Split održana radionica Sedam koraka do kredita

Objavljeno: 09. 03. 2017. , Ažurirano: 21. 03. 2017.

U organizaciji Županijske komore Split i HBOR-ova Područnog ureda za Dalmaciju održana je 20. ožujka u splitskoj Komori radionica Sedam koraka do kredita - Kako koristiti kredit za financiranje poslovanja?

Cilj je bio na radionici educirati poduzetnike početnike, ali i ostale koji nemaju dovoljno iskustva u korištenju kredita, o proceduri traženja i odobrenja kredita te načinima korištenja kredita za financiranje poslovanja, rasta i razvoja.

''Ova radionica je prva u nizu onih koje u ŽK Split pokrećemo prvenstveno za poduzetnike početnike, za novoosnovane, za mikropoduzetnike s namjerom educiranja poduzetnika na početku poslovanja kada mislimo da su im pomoć i neka specifična znanja najpotrebniji'', rekla je uvodno u ime ŽK Split Suzana Prkić Jurić iz Odsjeka za financijske institucije.

Radionicu je održala Mira Krneta, voditeljica HBOR-ova Područnog ureda za Dalmaciju, a sudjelovalo je 15-ak poduzetnika iz različitih djelatnosti.

''Cilj nam je jačanje financijske pismenosti radi uspješnog samostalnog poslovanja, u što spada i bolje razumijavanje procesa traženja i odobravanja kredita kao izvora financiranja rasta i razvoja'', rekla je Mira Krneta.

Putem prezentacije Krneta je upoznala polaznike sa svim bitnim koracima pri podnošenju kreditnog zahtjeva, od pripreme dokumentacije, procjene, odabira izvora kreditiranja i kreditnih programa, do predstavljanja i suradnje s kreditorom, a primjerima iz prakse, vježbom i odgovaranjem na brojne upite dodatno im približila ovu uvijek aktualnu tematiku.