ŽK Split na završnoj konferenciji projekta Pomorski menadžment za 21. stoljeće – održiv i inteligentan razvoj obalnog područja

Objavljeno: 12. 09. 2016. , Ažurirano: 27. 09. 2016.

U petak, 9. rujna, Pomorski fakultet Sveučilišta u Splitu, s projektnim je partnerima organizirao završnu konferenciju projekta Pomorski menadžment za 21. stoljeće – održiv i inteligentan razvoj obalnog područja kroz razvoj standarda zanimanja i standarda kvalifikacije u području Pomorskog menadžmenta te unapređenje istoimenoga sveučilišnoga diplomskog studija.

završnoj konferenciji projekta Pomorski menadžment za 21. stoljeće.jpg

Partneri u organizaciji projekta bili su Lučka uprava SDŽ, Stowarzyszenie B-4, Hrvatska udruga poslodavaca, Nautika Centar Nava d. o. o., Marine Kaštela d. o. o., Bav-Adria Yachting d. o. o. i Plovput d. o. o. Trajanje projekta je od 19. lipnja 2015. do 18. rujna ove godine, a ukupna vrijednost projekta je 1.950.924,34 kuna, od čega 1.853.378,12 kuna čine bespovratna sredstva Europskoga socijalnog fonda i Državnog proračuna RH.

Cilj završne konferencije bio je predstaviti rezultate projekta a u sklopu kojeg su istražene potrebe tržišta rada iz područja pomorskog menadžmenta, provedeno istraživanje o potrebama tržišta rada unutar sektora pomorskoga gospodarstva, napravljena modernizacija studijskih programa preddiplomske i diplomske razine studija pomorskog menadžmenta te proveden pilot-projekt organiziranja studentske prakse u partnerskim tvrtkama.

Uz pozdravni govor dekana Nikole Račića, kratko izlaganje o ostvarenim rezultatima održala je stručna voditeljica projekta Merica Slišković, a u ime  rektora Sveučilišta Šimuna Anđelinovića nazočne je pozdravila i prorektorica Rosanda Mulić. Projekt je uključivao i pilot-model stručne prakse za studente te je dvoje od ukupno 11 studenata uključenih u projekt prenijelo nazočnima svoja iskustva prve generacije studenata pomorskog menadžmenta koja je imala priliku za stručnu praksu tijekom ovog studija.

Završna je konferencija obuhvatila i stručna izlaganja tj. panel-raspravu na kojoj su sudjelovali Tomislav Batur, pomoćnik ravnatelja Lučke uprave Ploče, Elen Twrdy, dekanica Fakulteta za pomorstvo i promet Sveučilišta u Ljubljani, Ivo Bašić, savjetnik ministra turizma RH, kapetan Joško Nikolić iz Ministarstva pomorstva te Iva Kuliš i Goranka Košta iz Županijske komore Split.

Predstavnice ŽK Split održale su predavanja Uloga HGK u nautičkom turizmu i Važnost umrežavanja u poslovanju – Europska poduzetnička mreža, korak naprijed za male i srednje poduzetnike.

Uz aktivno sudjelovanje na predavanjima i u panel-raspravi, Županijska komora Split značajno je pridonijela projektu organizacijom studijskog putovanja u Valenciju. Naime, partnerima u projektu putem Europske poduzetničke mreže omogućeno je upoznavanje s relevantnim institucijama u jednoj od najvećih mediteranskih luka. Rezultati ovoga studijskog putovanja već su vidljivi kroz razmjenu studenata te primjenu iskustava u edukaciji budućega kadra u sektoru nautičkog turizma.Državnog proračuna