Stručni skup Zapošljavanje i rad osoba s invaliditetom – prilika, a ne namet

Vrijeme održavanja: 24.05.2017.

Ured pravobraniteljice za osobe s invaliditetom, u suradnji sa Županijskom komorom Sisak, organizira stručni skup Zapošljavanje i rad osoba s invaliditetom – prilika, a ne namet u srijedu, 24. svibnja, od 11 do 12.30 u restoranu Cocktail, na adresi Ante Starčevića 27 u Sisku.

S obzirom na to da je zakonodavac propisao obavezu kvotnog zapošljavanja osoba s invaliditetom kako bi potaknuo njihovo zapošljavanje, na skupu će se raspravljati o izazovima i mogućnostima u zapošljavanju i radu osoba s invaliditetom iz pozicije poslodavaca i osoba s invaliditetom, zatim o tome zašto je važno zapošljavati osobe s invaliditetom radi podizanja konkurentnosti, o problemima pri zapošljavanju i radu osoba s invaliditetom i kako ih prevladati, koji poticaji su osigurani i kako ih ostvariti, koje su mogućnosti za radnike kod kojih dođe do smanjenja radnih sposobnosti te kako ispuniti kvotu, dobiti novčanu nagradu i što su to zamjenske kvote.

Osim pravobraniteljice za osobe s invaliditetom Anke Slonjšak, na skupu sudjeluju stručnjaci iz područja radnog prava, Instituta za razvoj tržišta rada, Zavoda za vještačenje, profesionalnu orijentaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom, Centra za profesionalnu rehabilitaciju, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te Financijske agencije, od kojih će poslodavci moći dobiti odgovore na konkretna pitanja.

Poziv i program nalaze se u pratećim dokumentima. Sudjelovanje je potrebno prijaviti najkasnije do 22. svibnja na elektroničku adresu: bgrd@hgk.hr ili hgksk@hgk.hr, ili telefonom na broj 044/522-583.

• Brankica Grd direktorica ŽK Sisak Tel: +385 44 521 038 Email: bgrd@hgk.hr

Organizatori

Ured pravobraniteljice za osobe s invaliditetom Tel.: +385 (0) 1 6102 170 Fax: +385 (0) 1 6177 901 E-mail: ured@posi.hr
HGK Županijska komora Sisak Tel.: +385 (0) 44 522 583 Fax: +385 (0) 44 521 531 E-mail: hgksk@hgk.hr