Hrvatski gospodarstvenici na sajmu Agra
Izvor: ŽK Sisak

ŽK Sisak: Hrvatski gospodarstvenici na sajmu Agra u Gornjoj Radgoni

Objavljeno: 24. 06. 2016. , Ažurirano: 31. 08. 2016.

Sajam Agra u Gornjoj Radgoni najveće je i najvažnije događanje takve vrste u Sloveniji

Županijska komora Sisak drugu godinu zaredom organizirala je zajednički nastup hrvatskih gospodarstvenika na 54. Međunarodnomu sajmu poljoprivrede i prehrambene industrije Agra, koji je održan od 20. do 25. kolovoza u Gornjoj Radgoni u Sloveniji.

Na zajedničkom izložbenom prostoru Hrvatske gospodarske komore od ukupno 145 kvadratnih metara unutarnjeg i vanjskog prostora, svoje proizvode i usluge predstavili su Stražaplastika d.d. iz Huma na Sutli, MD Konstrukcije d.o.o. iz Svete Nedelje, Tehno-Dom d.o.o. i Arosa Grande d.o.o. iz Zagreba ,OPG Marine Dobošić iz Žabnice te obrt Bođirković iz Borova.

Hrvatske izlagače, uz ostale brojne posjetitelje i gospodarstvenike, posjetio je i ministar obrta i srednjeg poduzetništva RH Darko Horvat i predsjednik uprave HAMAG-BICRO Vjeran Vrbanec.

U sklopu sajma predstavljena su najnovija tehnološka dostignuća poljoprivredne mehanizacije, brojni alati i oprema za poljoprivrednike, vinogradare i podrumare, voćare, ratare, povrtlare, šumare, zatim organska i biološka proizvodnja, integrirana proizvodnja te šarolika ponuda proizvoda iz prehrambene industrije.

Posebnost ovogodišnje  Agre bilo je obilježavanje Međunarodne godine mahunarki, promocija uzgoja i prerade industrijske konoplje te aromatičnog bilja. Posebno je dan naglasak na ekološkoj poljoprivredi, lokalnoj prehrambenoj ponudi te na korištenju poljoprivredne tehnologije koja je u funkciji zaštite okoliša.

Agra je sajam duge tradicije koji je uz to i najveće i najvažnije događanje takve vrste u Sloveniji. Ove godine pomurski sajam je okupio 1.798 izlagača iz više od 30 zemalja, na izlagačkom prostoru od 70.000 kvadratnih metara. Sajam je posjetilo oko 125.000 ljudi, a zemlja partner bila je Mađarska.

Više informacija o sajmu možete pronaći na www.pomurski-sejem.si