ŽK Pula: Održana sjednica Strukovne grupe putničkih agencija ŽK Pula

Objavljeno: 29. 03. 2017. , Ažurirano: 30. 03. 2017.

Na stanciji Meneghetti u Balama, 28. ožujka održana je sjednica Strukovne grupe putničkih agencija HGK – Županijske komore Pula.

Članovi Strukovne grupe koju čine istarske putničke agencije pod predsjedanjem Eura Juričića, s predsjednicom HGK – Županijske komore Pula Jasnom Jaklin Majetić, razmatrali su odgovor Porezne uprave, u vezi s poreznim statusom nerezidenta u pružanju usluga smještaja i iznajmljivanja nekretnina te su zaključili plan aktivnosti Strukovne grupe u travnju. Članovi su tako dogovorili predstavljanje na izložbi hrane i pića Histria koja će se u Puli ove godine održati u novom terminu, od 11. do 13. travnja.

Istarske putničke agencije ujedno su posjetile novoizgrađeni luksuzni hotel i restoran Wine Hotel & Restaurant Meneghetti koji se s vinarijom prostire na 120.000 četvornih metara. Od prošle godine hotel u svom sastavu ima 25 luksuznih smještajnih jedinica uređenih u spoju modernog i antiknog stila. Ovu investiciju okupljenima je predstavila direktorica stancije Meneghetti Suzana Vrtičević Tica te je okupljene agencije pozvala na nastavak uspješne suradnje.

Napomenimo kako je hotel Meneghetti od 2013. godine član međunarodne obitelji ekskluzivnih hotela i restorana Relais & Chateaux, a ujedno je i dobitnik brojnih svjetskih nagrada i priznanja od kojih se ističe izbor u deset najboljih svjetskih hotela prema izboru Booking.coma za 2014. godinu te izbor u deset najboljih europskih food-hotela prema izboru magazina Geo Saison za 2016. godinu.