Održana radionica o energetskoj obnovi višestambenih zgrada

Objavljeno: 08. 03. 2017. , Ažurirano: 09. 03. 2017.

U HGK - Županijskoj komori Pula 8. ožujka održana je radionica za upravitelje zgrada i potencijalne izvođače radova u sklopu Javnog poziva 4c2.2 za energetsku obnovu višestambenih zgrada.

Radionica je održana u organizaciji Županijske komore Pula i Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost s ciljem detaljnijeg pojašnjavanja postupaka nabave za nadolazeće razdoblje ugovaranja građevinskih radova za obnovu zgrada.

Okupljene su uvodnim riječima pozdravili direktor ŽK Pula Damir Sirotić i voditelj odjela iz Sektora za energetsku učinkovitost u zgradarstvu pri Ministarstvu graditeljstva i prostornog uređenja Ivan Oštir.

Kako se moglo čuti na radionici, pedesetak prijavitelja je Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost na javni poziv prijavilo 750 projektnih prijedloga. Iz Istre dolazi ukupno 88 prijavljenih prijedloga ukupne vrijednosti 62,47 milijuna kuna, što Istru svrstava u sam vrh po broju prijava. Od istarskih gradova, po prijavama prednjače Pula i Labin.

Predstavljeni su i potrebni koraci prijave na naveden javni poziv, detalji o provedbi nabave za prijavitelje te je održana prezentacija o osiguranju kvalitete građevinskih radova.

Radionica je bila i prilika za odgovaranje na brojne upite prijavitelja te za pružanje tehničke pomoći u pripremi i provedbi prijavljenih projektnih prijedloga.