Izvor: HGK Županijska komora Pula

ŽK Pula: Održan partnerski sastanak u sklopu sajma tehnike u Beogradu

Objavljeno: 16. 05. 2016. , Ažurirano: 16. 09. 2016.

Povodom nastupa hrvatskih tvrtki na 60. Međunarodnom sajmu tehnike u Beogradu, u ponedjeljak 16. svibnja, na štandu HGK održan je sastanak s partnerskim institucijama i organizacijama iz Srbije.

Pozivu su se odazvali predstavnici Privredne komore Srbije, Privredne komore Valjeva, Instituta Goša te Beogradskog sajma. S hrvatske strane, tu su bili predstavnici HGK – Županijske komore Pula i predstavnici izlagača. Na sastanku su sudjelovali i predstavnici Veleposlanstva Republike Hrvatske u Beogradu. Svi sudionici su naglasili važnost suradnje gospodarskih institucija, kako bi tvrtke što lakše došle do informacija i pronašle partnere za poslovnu suradnju.

Istaknuta su dosadašnja dobra iskustva, kako u zajedničkim nastupima na sajmovima i poslovnim razgovorima, tako i pojedinačnih tvrtki, a predstavnici komora iz obje države izmijenili su niz prijedloga za buduću suradnju na kojima će se raditi u narednom razdoblju. Skup je iskorišten i za predstavljanje hrvatskih tvrtki koje izlažu svoje proizvode na sajmu na zajedničkom štandu u organizaciji ŽK Pule i uz sufinanciranje HGK. S predstavnicima Beogradskog sajma, razgovaralo se i o budućoj suradnji i mogućnostima zajedničke promocije Beogradskog sajma i Pula Boat Faira.