Izvor: HGK

Izložba Histria od 11. do 13. travnja

Objavljeno: 24. 03. 2017. , Ažurirano: 27. 03. 2017.

Izložba hrane i pića Histria 2017. održat će se po 24. put u novom terminu, i to od 11. do 13. travnja u pulskom Domu hrvatskih branitelja. U organizaciji HGK - Županijske komore Pula, izložba će okupiti domaće i inozemne proizvođače kvalitetnih i novih prehrambenih proizvoda i pića.

Ovogodišnja će Histria biti posvećena ekološkoj proizvodnji i ponudi, a naglasak se ove godine stavlja i na područje turizma. Tako će se u sklopu izložbe, u suradnji s turističkim zajednicama, organizirati i predstavljanje manifestacija Istre koje se temelje na istarskom gourmet proizvodu.

Podsjetimo, Histria je projekt koji je HGK - Županijska komora Pula pokrenula 1994. godine radi prepoznavanja kreativnosti i inovativnosti malih proizvođača (koji vrlo često imaju ograničene mogućnosti sudjelovanja na sajmovima), odnosno predstavljanja kvalitetnih hrvatskih proizvoda, prvenstveno hrane i pića na sve zahtjevnijem tržištu. Tijekom godina izložba je potvrdila kvalitetu i postala mjesto tradicionalnog okupljanja izlagača iz cijele Hrvatske radi povezivanja poljoprivrednih proizvođača i prehrambene industrije sa sektorom turizma i trgovine.

Na izložbi se predstavljaju tvrtke, obrti i poljoprivredna gospodarstva koji se bave proizvodnjom i prodajom hrane, alkoholnih i bezalkoholnih pića, ambalaže, tekstila za ugostiteljstvo. Predstavljaju se i subjekti koji se bave turističkom djelatnošću (restorani, hoteli, agroturizmi), nosioci oznaka Eko proizvod, Hrvatska kvaliteta, Izvorno hrvatsko, Otočni proizvod i dr., kao i ostali subjekti čiji se proizvodi uklapaju u izložbu. Na ovoj će se prodajnoj izložbi izravno nuditi proizvodi tvrtki, obrta i poljoprivrednih gospodarstava.