U ŽK Osijek održano predavanje o izolaciji u zgradarstvu i industriji

Objavljeno: 07. 11. 2017. , Ažurirano: 15. 11. 2017.

U Hrvatskoj gospodarskoj komori - Županijskoj komori Osijek, održano je 14. studenoga, u organizaciji tvrtke Knauf Insulation iz Novog Marofa, stručno predavanje o primjeni mineralnih vuna Knauf Insulationa u zgradarstvu, industriji, brodogradnji i krajobraznoj arhitekturi te KI EXPERT PLUS softvera.

Sudionici predavanja su upoznati s osnovnim aplikacijama u kojima se koriste proizvodi Knauf Insulation u zgradarstvu i industriji, kao i osnovne prednosti primjene mineralnih vuna kroz svojstva koja one sadrže – ušteda energije, zaštita od buke i zaštita požara.

Knauf Insulation na tržištu nudi i niz kvalitetnih alata koje koriste projektanti u svakodnevnom radu. Jedan od najpoznatijih je KI EXPERT PLUS, softver za izradu projekata u odnosu na toplinsku zaštitu i uštedu energije te izradu energetskih certifikata koji je usklađen s najnovijom regulativom, algoritmima i metodologijom proračuna i predstavlja najkompletniji softver takve vrste u RH, koji je uz to i besplatan.

Knauf Insulation u Hrvatskoj posluje 37 godina kao lider u razvijanju i distribuciji izolacijskih sistema i proizvoda kod gradnje i obnove zgrada.  Prvi je na tržište uveo tehnologiju veziva bez formaldehida, nazvanu ECOSE® Technology, a koja se koristi u proizvodnji mineralne vune. Osnovu čini vezivo na bio-osnovi bez aditiva, umjetnih bojila i pigmenata čime su proizvedeni okolišu prihvatljiviji proizvodi kao dokaz naprednog održivog razvoja Knauf Insulationa.