ŽK Koprivnica potpisnica Sporazuma o suradnji na provedbi Operativnog plana razvoja cikloturizma Podravine i Prigorja

Objavljeno: 20. 10. 2017. , Ažurirano: 20. 10. 2017.

Župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren potpisao je 19. listopada s predstavnicima HGK – ŽK Koprivnica, 45 institucija, biciklističkih udruga, općina i gradova Sporazum o suradnji na provedbi Operativnog plana razvoja cikloturizma Podravine i Prigorja u Koprivničko-križevačkoj županiji (KKŽ) 2017. – 2020. godine.

Od potpisnika Sporazuma traži se da se, ovisno o posebnim interesima, aktivno uključe u razvoj biciklističke infrastrukture, a uz izgradnju i uređenje cikloturističkih ruta, planira se i njihovo opremanje prometnom i turističkom signalizacijom. Uredit će se i turistička infrastruktura prilagodbom smještaja ‘Bike & Bed’ standardima te će se umrežiti svi relevantni sudionici.

Partneri su na provedbi Operativnog plana HGK – Županijska komora Koprivnica, Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije, Policijska uprava koprivničko-križevačka, Hrvatske ceste, Hrvatske vode, Hrvatske šume, gradovi Koprivnica, Križevci i Đurđevac, sve općine na području Županije, biciklistički klubovi Rotor, Đurđevac, Križevačka udruga biciklista, Old timer klub Biciklin iz Koprivnice, Turistička zajednica Koprivničko-križevačke županije i Turističke zajednice gradova Koprivnice, Križevaca, Đurđevca, Turistička zajednica područja Središnja Podravina, Turistička zajednica Dravski Peski, Županijska uprava za ceste KKŽ-a, Razvojna agencija Podravine i Prigorja PORA, Zavod za prostorno uređenje KKŽ-a te Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode KKŽ-a.