Hrvatska gospodarska komora izdavatelj je bonitetnog Excellent SME certifikata
Izvor: HGK

ODGOĐENO - ŽK Čakovec: Prezentacija bonitetnih certifikata izvrsnosti

Objavljeno: 06. 02. 2017. , Ažurirano: 10. 02. 2017.

U utorak, 14. veljače, u 11 sati održat će se prezentacija međunarodne bonitetne kuće Coface, ekskluzivnog izdavatelja online Excellent SME certifikata u Republici Hrvatskoj.

Excellent SME certifikat prepoznatljiv je u zemljama u okruženju te zbog svojih strogih kriterija certifikacije slovi kao mjerodavan alat za brzu procjenu boniteta partnera na domaćem i stranom tržištu.

Osnovna svrha uvođenja ove vrste certifikata na hrvatsko tržište jest povećanje konkurentnosti i promicanje uspješnog poslovanja u lokalnom i međunarodnom gospodarskom okruženju, s ciljem povećanja transparentnosti tržišta i poticanja na izvoz. Posjedovanje Excellent SME certifikata čini tvrtku konkurentnijom na hrvatskom i inozemnom tržištu i omogućava više prilika za ostvarivanje poslovne suradnje.

Njime se posebno ističe izvrstan bonitet tvrtke, a time ujedno i viša kredibilnost u očima domaćih i inozemnih poslovnih partnera i financijskih institucija, a vidljiv je na internetskoj stranici tvrtke, službenim stranicama certifikata i Hrvatske gospodarske komore.

Glavne prednosti certificiranja tvrtki s tržišnog aspekta su:

• velika sigurnost poslovanja s certificiranim subjektom,
  • umrežavanje poslovnih subjekata sa stabilnim bonitetnim pokazateljima,
  • povećanje transparentnosti tržišta,
  • promocija dobrih poslovnih običaja i
  • usklađenost s direktivama Europske unije za promociju uspješnim malim i srednjim tvrtkama.

Hrvatska gospodarska komora partner je projekta Excellent SME.

Ako ste zainteresirani za navedenu prezentaciju, ljubazno molimo potvrdu sudjelovanja do 10. veljače na e-adresu dkrnjak@hgk.hr.