Autor: HGK ŽK Otočac

Vodič za investitore u Ličko-senjsku županiju

Objavljeno: 19. 04. 2016. , Ažurirano: 08. 09. 2016.

Hrvatska gospodarska komora i LIRA – Razvojna agencija Ličko-senjske županije u siječnju 2016. g. ostvarile su zajednički projekt  pripreme i tiskanja Vodiča za investitore Hrvatska – Ličko-senjska županija - Vaša prilika za investicije u srcu Europe!

Sadržajno se u ovom Vodiču mogu pronaći podatci o zemljopisnom položaju Ličko-senjske županije, o Hrvatskoj gospodarskoj komori i Liri, a tu je i obilje podataka o samoj županiji, važnih svakome tko želi dobiti uvid u prostor ulaganja. Poseban naglasak stavljen je na poduzetničke zone u županiji. Obrađene su poduzetničke zone: Smiljansko Polje u Gospiću, Poslovna zona u Otočcu, Čiponjac u Novalji, Žuta Lokva i Križpolje u Brinju, Konjsko Brdo u Perušiću, Podudbina u Udbini, Porat u Karlobagu, Zir u Lovincu i Zalužnica u Vrhovinama. Neke jedinice lokalne samouprave nisu iskazale interesa da i njihove poduzetničke zone budu obrađene, a neke zone su već u cijelosti rasprodane.

Nadalje, Vodič ima i opisan sustav poticaja za ulaganja, od onih koji su lokalnoga karaktera pa do državnih poticaja. Naravno da je valjalo spomenuti i poticaje za investicijske projekte, porezne poticaje i poticaje za zapošljavanje. Na kraju su navedene sve važne institucije za poticanje poduzetništva u Ličko-senjskoj županiji i Republici Hrvatskoj.