Izvor: Pixabay

Vesna Drpić, direktorica tvrtke Sprega d.o.o., Split

Objavljeno: 11. 10. 2015. , Ažurirano: 18. 02. 2020.

Spona gospodarstvenika i zakonodavaca

Po javnoj raspravi vezanoj uz Nacrt prijedloga zakona o HGK osjećamo potrebu dati i svoje mišljenje, odnosno podršku opstojnosti Hrvatske gospodarske komore. Naše iskustvo tijekom dugogodišnje suradnje s Komorom je nadasve pozitivno. Već dugi niz godina sudjelujemo na sajmu kamena Marmomacc Verona; sudjelovanje na tom sajmu Komora organizira i sufinancira. Na tom smo sajmu našli veliki broj inozemnih partnera s kojima i danas surađujemo.

Djelatnici Komore nas kontinuirano obavještavaju i upoznaju sa zakonskim promjenama, te organiziraju seminare i tečajeve, npr. o uvođenju Intrastata koji nam je bio od iznimne važnosti. Ističemo da nam je Komora olakšala i komunikaciju unutar sektora, te pravovremeno davala informacije o potporama koje možemo koristiti.

Često dobivamo pozive na poslovne susrete s gospodarstvenicima u regiji i šire, a ti susreti nam uvelike pomažu u izlasku na strana tržišta i plasmanu naših proizvoda.

Gledajući Hrvatsku gospodarsku komoru kao sponu između nas gospodarstvenika i zakonodavstva, kao veliku pomoć u izlasku na ino tržišta,  te kao instituciju koja nas uvijek prva informira o zakonskim promjenama i uvijek je tu da nam pomogne kod pribavljanja informacija - mišljenja smo da Hrvatska gospodarska komora treba opstati kao takva.