Veleposlanica Makedonije u ŽK Sisak
Izvor: HGK ŽK Sisak

Veleposlanica Republike Makedonije Daniela Karagjozoska u posjetu Sisku

Objavljeno: 04. 04. 2016. , Ažurirano: 08. 09. 2016.

Unapređenje gospodarske suradnje s Makedonijom, upoznavanje gospodarstva i potencijala grada Siska te mogućnosti za daljnju suradnju

Veleposlanica Republike Makedonije u Republici Hrvatskoj Daniela Karagjozoska u ponedjeljak, 4. travnja, službeno je posjetila Sisak. Tom prigodom sastala se s gradonačelnicom Kristinom Ikić-Baniček u Gradskoj vijećnici te s predsjednikom Županijske komore Sisak Borisom Mesarićem i gospodarstvenicima.

Cilj je susreta bio unapređenje gospodarske suradnje s Makedonijom, odnosno upoznavanje gospodarstva i potencijala grada Siska te mogućnosti za daljnju suradnju.

Veleposlanica je predstavila ekonomsku situaciju Makedonije, mjere koje provodi Vlada Makedonije s ciljem privlačenja novih investitora te je pozvala na gospodarsku suradnju na tržištima drugih zemalja. Daniela Karagjozoska istaknula je da su hrvatske tvrtke i njihovi proizvodi visoko ocijenjeni i traženi te je pozvala hrvatske tvrtke da se javljaju na raspisane natječaje u Makedoniji, dok je predsjednik Županijske komore Sisak Boris Mesarić, predstavio potencijale gospodarstva Sisačko-moslavačke županije i naglasio potrebu za jačanjem međunarodne suradnje.

Poslovnim susretima u Županijskoj komori Sisak prisustvovali su direktor Sisak projekata Julije Katančević koji je predstavio aktualne projekte grada Siska, predstavnici gospodarstva Sisačko-moslavačke županije te Tehničke škole Sisak.