Usklađivanje s Općom uredbom o zaštiti osobnih podataka (GDPR)

Vrijeme održavanja: 28.02.2018.   /   Rok prijave: 23.02.2018.

Županijska komora Osijek poziva poduzetnike na predavanje o provedbi usklađivanja s Općom uredbom o zaštiti osobnih podataka (GDPR), koje organizira u suradnji s tvrtkom ECS Eurocomputer systems d. o. o. Predavanje će se održati u srijedu, 28. veljače, u 10.30 u Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13.

Uredba određuje koja su prava pojedinaca, a u skladu s tim i koje su obveze subjekata koji obrađuju osobne podatke, poput voditelja obrade odnosno izvršitelja obrade osobnih podataka.

Predavanje se organizira s namjerom pružanja potpore poslovnim subjektima u postupku usklađivanja sa zahtjevima ove Uredbe, odnosno pružanja dodatnih znanja sudionicima radi jasnijeg razumijevanja pravnog područja zaštite osobnih podataka, a time i kvalitetnije i učinkovitije primjene Opće Uredbe o zaštiti osobnih podataka u svakodnevnom radu osoba koje koriste osobne podatke građana EU u poslovne svrhe, ponajprije u odnosu na zakonitu i povjerljivu obradu osobnih podataka, korištenje novih informacijskih tehnologija u obradi osobnih podataka koje su voditelji zbirki osobnih podataka dužni provoditi u svakodnevnom radu pri obradi osobnih podataka.

Opća Uredba o zaštiti osobnih podataka (GDPR) donesena je 24. svibnja 2016. godine, a stupa na snagu 25. svibnja 2018. godine. Više o Uredbi možete naći na EU portalu o GDPR-u.

Prijave su moguće putem online obrasca u nastvaku ovog teksta do petka, 23. veljače, odnosno do ispunjenja kapaciteta dvorane. S obzirom na kapacitet dvorane, iz iste je tvrtke moguće prijaviti dvije osobe.

Predviđeno je trajanje predavanja dva sata, a sudjelovanje je besplatno.

• Snježana Babić Viša stručna suradnica Tel: +385 31 223 880 Email: sbabic@hgk.hr
  • Kornela Miling Viša stručna suradnica Tel: +385 31 223 860 Email: kmiling@hgk.hr