ŽK Dubrovnik: Posrednici u prometu nekretninama izabrali novo vodstvo

Objavljeno: 29. 06. 2016. , Ažurirano: 18. 07. 2016.

Strukovna grupa posrednika u prometu nekretninama, koja djeluje pri Županijskoj komori Dubrovnik, 12. srpnja je u Komori održala izbornu sjednicu.

Za naredno četverogodišnje razdoblje za predsjednika je izabran Igor Koprivica iz tvrtke Progen d. o. o., a za njegova zamjenika Goran Pikunić iz tvrtke Libertas Inženjering Plus d. o. o.

Dosadašnje vodstvo, Frano Bezić iz tvrtke Spes d. o. o. i Mirjana Alavija iz tvrtke Alavija Nekretnine d. o. o., podržali su mlade kolege te poručili svim posrednicima da moraju stručno i odgovorno obavljati svoj posao, kako bi se njihova struka više poštovala i uvažavala.

Posrednici su istaknuli kako se tržište nekretnina na području Dubrovačko-neretvanske županije prije svega stabiliziralo u cijenovnom smislu, što je, među ostalim, dovelo do povećanja prometa u trgovini nekretninama. Došlo je do diferencijacije starih i novih stanova, gdje je novogradnja atraktivnija i takve stanove je ipak nešto lakše prodati. Mali su stanovi, do 50 četvornih metara, na tržištu najtraženiji.

Naglašena je potrebna realnost u procjeni nekretnine, kako se ne bi stvorila nerealna očekivanja prodavatelja.

Prisutni posrednici upoznati su sa Zakonom o poticanju ulaganja te uslugama Komore koje su na raspolaganju njenim članicama.