Anton Duišin i Vesna Friedl
Izvor: HGK

ŽK Split predstavio lokalnoj samoupravi znakove kvalitete HGK

Objavljeno: 06. 11. 2017. , Ažurirano: 07. 11. 2017.

Predstavljanje znakova kvalitete Hrvatske gospodarske komore, Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko, za predstavnike lokalne i područne samouprave održano je 3. studenoga u Županijskoj komori Split.

Cilj je predstavljanja unapređivanje suradnje ŽK Split i lokalnih institucija u poticanju i promicanju kvalitetnih hrvatskih proizvoda, na čemu HGK radi već 20 godina vizualnim označavanjem/certificiranjem kvalitetnih hrvatskih proizvoda te nacionalnom akcijom Kupujmo hrvatsko.

"Drago nam je da je lokalna samouprava prepoznala važnost označavanja proizvoda znakovima kvalitete HGK te ih uključila u potpore kojima potiču razvoj gospodarstva na području Splitsko-dalmatinske županije", rekla je direktorica Županijske komore Split Vesna Friedl.

Predstavnik za kvalitetu u ŽK Split Anton Duišin predstavio je znakove kvalitete HGK te postupak stjecanja prava njihove uporabe.

Sudionici predstavljanja; Izvor: HGK.

Znak Hrvatska kvaliteta nose natprosječno kvalitetni proizvodi proizvedeni na području Hrvatske, a znak Izvorno hrvatsko isti takvi proizvodi koji su još dodatno nastali kao rezultat hrvatske tradicije, razvojno-istraživačkog rada, inovacije i invencije.

Trenutno je 216 hrvatskih proizvoda, linija proizvoda ili usluga označeno znakom kvalitete HGK, među kojima njih 148 nosi znak Hrvatska kvaliteta, a 68 znak Izvorno hrvatsko. Više od 93 posto znakova kvalitete HGK dodijeljeno je proizvodima, a nešto manje od sedam posto uslugama. Ukupno su 132 tvrtke korisnici prava uporabe ovih znakova.

U Splitsko-dalmatinskoj županiji 14 je proizvoda, linija proizvoda ili usluga zadovoljilo kriterije za dodjelu prava uporabe znaka kvalitete HGK.

Više informacija o znakovima kvalitete HGK i postupku njihova dobivanja nalazi se na njima posvećenoj web-stranici, a može ih se dobiti u ŽK Split na telefon: 021/321-146.