U Koprivničko-križevačkoj županiji pokrenut novi vinski projekt

Objavljeno: 30. 09. 2016. , Ažurirano: 06. 10. 2016.

Nositelj projekta Eno-gastro vodič Podravine i Prigorja, svečano predstavljenoga u petak, 30. rujna, kod vinara i ekološkog proizvođača Đure Šipeka u Kloštru Podravskom, jest Glas Podravine (u suradnji s Koprivničko-križevačkom županijom i Županijskom komorom Koprivnica). Pokrenuli su jedan od najopsežnijih turističkih projekata – Vinski vodič Podravine i Prigorja, koji će ljubitelje vina i fine gastronomije voditi po najuzbudljivijim vinarijama Podravine i Prigorja te atraktivnim restoranima s portretima vinara, ekskluzivnim pogledom u njihove podrume predstaviti gastronomski dio ovoga kraja, s preporukama poznatih hrvatskih kuhara.

„Riječ je o vodiču koji će vas uputiti u najbolje vinarije Podravine i Prigorja, restorane i smještajne kapacitete koje možete posjetiti, s opisima svih vina, preporukama za kušanje i kupnju te informacijama o tome gdje i što jesti, koje znamenitosti posjetiti u okolici svake vinarije te gdje prenoćiti. Uz ponajbolje podravsko-prigorske vinarije i restorane, vodič će na originalan način predstaviti tradicionalne specijalitete ovoga kraja koji se sljubljuju s vinima“, poručili su na predstavljanju iz Glasa Podravine te naglasili kako će vodič biti tiskan u tri izdanja (za koprivnički, đurđevački i križevački dio), a ukupna naklada biti će oko deset tisuća primjeraka za turističke zajednice, hotele i ostale turističke objekte. Najavljeno je da će uz vodič biti snimljen i turistički film koji će prikazati ono najbolje što Podravina i Prigorje nude, a u proljeće iduće godine očekuje se i internetsko izdanje vodiča.

Dožupan Darko Sobota u ime Koprivničko-križevačke županije pozdravio je sve nazočne načelnike općina, zamjenike načelnika, turističke i gastronomske predstavnike, vinare i vinogradare, pri čemu je istaknuo kako je baš grana vinogradarstva od nastanka Hrvatske izuzetno gospodarski uznapredovala.

Nakon prezentacije svi su uzvanici mogli uživati u autohtonim podravskim specijalitetima i vinu koje je pripremio domaćin Đuro Šipek.

Na prezentaciji su još sudjelovali predstavnici općina, udruga vinara, Županijske komore Koprivnica, TZ gradova i turističke agencije Marbis.