Izvor: HGK

U Komori Zagreb održana prezentacija sajma FEC 2017

Objavljeno: 12. 05. 2017. , Ažurirano: 12. 05. 2017.

U Komori Zagreb 12. svibnja održana je prezentacija 3. Međunarodnog sajma franšiza – FEC 2017. Sajam franšiza, financijskih i konzultantskih usluga – FEC (Franchising Exhbition Croatia), koji organizira Županijska komora Rijeka, ove će se godine održati 7. i 8. lipnja u hotelu Kvarner u Opatiji.

U okviru prezentacije svoje su franšize predstavili i uspješni slučajevi franšiza - Eco Point, Surf'n Fries te LG Laundy Lounge. Inače, franšizni način poslovanja jedan je od najsigurnijih oblika ulaska u poduzetništvo.

Kupnjom franšize ulazi se u poduzetništvo na jeftiniji, sigurniji i brži način. Podatci pokazuju da zbog uhodanoga poslovnog sustava većina franšizera uspijeva ostvariti uspjeh već u prvoj godini poslovanja, za razliku od samostalnih poslovnih poduhvata i/ili startup-modela. U Hrvatskoj posluje oko dvjesto franšiza, od kojih su većina strani brandovi.