Mykola Zasulskyi, predsjednik Komore Kijeva; Vitomir Klasić, zamjenik predsjednika Gospodarskog vijeća Komore Zagreb i direktor Ivanićplasta. (s lijeva na desno)
Izvor: Vitomir Klasić

U Kijevu održan treći Nacionalni izvozni forum

Objavljeno: 30. 05. 2017. , Ažurirano: 30. 05. 2017.

U glavnom gradu Ukrajine - Kijevu, 24. i 25. svibnja, u organizaciji Gospodarske komore Kijeva, održan je treći Nacionalni izvozni forum, na kojem su sudjelovali i predstavnici partnerskih komora Zagreba, Bratislave, Leipziga, Bresta, Ajare, Kišinjeva, Rima, Batumija i Njemačko-ukrajinske Komore. Komoru Zagreb predstavljao je Vitomir Klasić, zamjenik predsjednika Gospodarskog vijeća Komore Zagreb i direktor Ivanićplasta.

Glavne teme Foruma bile su prezentacije iskustava u izvoznim poslovima i suradnja kao dio komorskog sustava povezivanja članica te dogovor o budućim aktivnostima. Predstavnici komora Bratislave, Bresta i Kišinjeva izrazili su želju za organizacijom poslovnih konferencija i razmjenom izaslanstava s Komorom Zagreb.

Kao dio Foruma, otvorena je i izložba Made in Kijev 2017, s izlošcima izvoznih proizvoda s područja Kijeva.