Delegacija turske pokrajine Düzce posjetila ŽK Dubrovnik

Objavljeno: 23. 03. 2017. , Ažurirano: 27. 03. 2017.

Turska delegacija iz pokrajine Düzce u posjetu je Dubrovačko-neretvanskoj županiji, pri čemu su posjetili Županijsku komoru Dubrovnik 23. ožujka

Tijekom posjeta predstavnici ŽK Dubrovnik predstavili su gospodarstvo Dubrovačko-neretvanske županije te razvojne potencijale. Tursku delegaciju zanimao je i rad Komore u sektoru turizma te mogućnosti plasmana turskih proizvoda dubrovačkim posjetiteljima.

Osim turizma, sugovornici su posebno bili zainteresirani za područje trgovine, proizvodnje, poljoprivrede, tekstilne industrije te su razgovarali o razmjeni iskustava na području znanosti, transfera znanja i tehnologija.

Predstavnik delegacije Ayhan Nuri Yilmaz, koordinator za EU projekte Grada Düzcea, naglasio je interes turskih gospodarstvenika za izravnim kontaktom s hrvatskim tvrtkama.

Projektom „bratimljenja gradova“, financiranog EU sredstvima, Grad Dubrovnik je posredstvom razvojne agencije DURA 2014. godine uspostavio odnos suradnje i međusobne potpore s regijom Duzce i istoimenim glavnim gradom te regije, a ovaj je posjet samo nastavak uspješne suradnje.