Dobitnici nagrade Lider ivnest 2017
Izvor: Lider

Tri tvrtke iz ŽK Varaždin nagrađene na izboru najboljih proizvodnih investicija u Hrvatskoj

Objavljeno: 30. 10. 2017. , Ažurirano: 31. 10. 2017.

Poslovni tjednik Lider organizirao je 27. listopada, u hotelu Westin u Zagrebu, završnu manifestaciju Projekta Lider invest – izbor najboljih velikih, srednjih i malih proizvodnih investicija u Hrvatskoj, kada su tri tvrtke koje je nominirala ŽK Varaždin dobile nagrade.

Projekt je ove godine predstavljen hrvatskoj javnosti na četiri lokacije, i to u Bjelovaru, Slavonskom Brodu, Puli i Zadru, nominacije investicija trajale su do 15. srpnja, a Županijska komora Varaždin nominirala je tri investicije, od kojih su sve tri nagrađene:

-Tvrtka Wollsdorf  Components d. o. o. dobitnik je prizanja  Lider invest za najbolju srednju proizvodnu investiciju i  posebnog  priznja Employee Lider invest za svoj doprinos u zapošljavanju.

-Tvrtka Ducati komonemti d. o. o. dobitnik je priznanja Export Lider invest za investicije koje su najviše pridonijele izvozu.

-Tvrtka ACG Lukaps d. o. o. dobitnik je priznanja 100 posto Lider invest za najbolju veliku proizvodnu investiciju.

Misija je projekta bila prepoznavati i promicati investicije koje otvaraju nova radna mjesta, povećavaju izvoz i stvaraju dodanu vrijednost te primjerom i stečenim iskustvima jačaju povjerenje u institucionalne i pravne okvire potrebne za stvaranje pozitivnog ozračja koje će privući buduće ulagače.

Kvalitetu prijavljenih investicijskih projekata ocjenjivao je stručni odbor koji čine: Mladen Vedriš, predsjednik, Zdenko Lucić (AIK), Tomislav Radoš (HGK), Slavko Krajcar (FER), Vedrana Jelušić Kašić (EBRD), Zdenko Adrović (HUB), Mladen Fogec (Siemens) i Miodrag Šajatović (Lider).