Kandidati na testiranju
Izvor: HGKZG

Testiranje kandidata za kontrolore zračnog prometa

Objavljeno: 12. 07. 2017. , Ažurirano: 14. 07. 2017.

Hrvatska kontrola zračne plovidbe d. o. o. je, u suradnji s Komorom Zagreb, provela od 26. lipnja do 12. srpnja testiranja kandidata za kontrolore zračnog prometa.

Kandidati koji zadovoljavaju osnovne uvjete prolaze selekcijski postupak koji se provodi u nekoliko koraka: psihologijsko testiranje, intervju, provjera znanja engleskog jezika, liječnički pregled i razgovor s povjerenstvom za odabir kandidata. U svakom koraku odabiru se kandidati koji prolaze u daljnji krug selekcije. Naposljetku, odabrani kandidati započinju osposobljavanje.

Hrvatska kontrola zračne plovidbe d. o. o. dobitnica je dviju plaketa Zlatna kuna Komore Zagreb za 2013. i 2014. godinu za najuspješnije veliko poduzeće s podučja Zagrebačke županije te je dobitnica nagrade Jedinstveno europsko nebo 2017 za multinacionalni projekt „Zračni prostor slobodnih ruta na jugoistočnoj osi“ (South-East Axis Free Route Airspace - SEAFRA). Projektom je prvi put u Europi uveden zračni prostor slobodnih ruta na području čak četiri države, u ovom slučaju Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore te je, osim iznimne uštede goriva zrakoplovnim prijevoznicima, omogućeno je i značajno smanjenje emisija štetnih plinova CO₂ i NOx.