Švedsko-gospodarsko izaslanstvo posjetilo Županijsku komoru Split

Objavljeno: 14. 10. 2017. , Ažurirano: 30. 10. 2017.

Predstavnici švedske tvrtke Structor Mark Göteborg AB, koja se bavi infrastrukturnim projektima od planiranja do izgradnje, posjetili su 13. listopada ŽK Split u sklopu svog stručnog posjeta Hrvatskoj. Tvrtka je dio Structor grupe koja ima 30 tvrtki diljem Švedske specijaliziranih za provedbu različitih infrastrukturnih projekata.

1.jpg

Inozemni su gosti u splitskoj Komori upoznati s gospodarstvom Splitsko-dalmatinske županije te aktivnostima HGK. Ukupan je izvoz iz Splitsko-dalmatinske županije u Švedsku u 2016. godini iznosio nešto više od 2 milijuna kuna, dok je uvoz bio mnogo značajniji i iznosio je više od 34 milijuna kuna. U razdoblju od 1993. do 2016. godine izravne investicije iz Švedske iznose 25,5 milijuna eura, a švedski su turisti u prvih osam mjeseci ove godine ostvarili više od 110 tisuća dolazaka i 643 tisuće noćenja.

"Razmjena iskustava s inozemnim gospodarstvenicima uvijek je prilika za širenje vidika i poslovanja te bolje promišljanje vlastitog razvoja, a gospodarske komore su te koje imaju značajnu ulogu u omogućavanju ovakvih susreta'', rekla je direktorica ŽK Split Vesna Friedl.

Nakon predstavljanja švedskih gospodarstvenika, svoja su iskustva u realizaciji infrastrukturnih projekata predstavili savjetnik splitskoga gradonačelnika Dragan Brtan te predstavnici tvrtki Pomgrad inženjering d. o. o. i Konstruktor inženjering d. d.

''Grad Split će proračunom za sljedeću godinu definirati i buduće infrastrukturne projekte'', rekao je ovom prigodom Brtan.

Predstavnici splitskih građevinskih tvrtki informirali su goste o detaljima realizacije gradskih infrastrukturnih projekata, poput splitske Rive, Zapadne obale te izgradnje vanjskih vezova u splitskoj gradskoj luci, u čijem su izvođenju radova sudjelovali. Po završetku sastanka, zajedno sa švedskim gospodarstvenicima obišli su navedene lokacije kako bi na licu mjesta vidjeli realizirane projekte od posebnog značaja za naš grad.