Suradnja Srednjoeuropske trgovinske i logističke zone (CECZ) iz Budimpešte i Komore Zagreb

Objavljeno: 21. 04. 2017. , Ažurirano: 24. 04. 2017.

HGK – Komoru Zagreb 20. travnja posjetila je Hellen Wang, direktorica u Srednjoeuropskoj trgovinskoj i logističkoj zoni (Central European Trade and Logistics Cooperation Zone – CECZ) sa suradnicama, a u ime Komore Zagreb primile su ih Irena Fresl i Davorka Car.

Srednjoeuropska trgovinska i logistička zona, sa sjedištem u Budimpešti, okuplja vodeće kineske gospodarstvenike zainteresirane za suradnju s gospodarstvenicima iz zemalja srednje i jugoistočne Europe.

U sklopu posjeta predstavljene su usluge Komore Zagreb te su obje strane izrazile želju za uspostavljanjem suradnje Komore Zagreb i CECZ-a sa svrhom povećanja ulaganja, jačanja vanjskotrgovinske razmjene i uspostavljanja novih poslovnih veza. Također, Hellen Wang uputila je poziv na suradnju za organizaciju B2B-susreta hrvatskih i kineskih tvrtki u organizaciji CECZ-a u lipnju ove godine u Budimpešti.