Studenti u posjetu ŽK Dubrovnik

Objavljeno: 07. 10. 2016. , Ažurirano: 10. 10. 2016.

Studenti Odjela za ekonomiju i poslovnu ekonomiju sa Sveučilišta u Dubrovniku posjetili su 7. listopada Županijsku komoru Dubrovnik.

Posjet studenata dio je terenske nastave koju vode profesorice Ivana Pavlić i profesorica Ana Portolan, s ciljem boljeg upoznavanja studenata s radom Hrvatske gospodarske komore i njene uloge u gospodarstvu Hrvatske, s posebnim naglaskom na sektor turizma.

Tijekom posjeta, predstavnici ŽK Dubrovnik predstavili su HGK i usluge koje nudi poduzetnicima u poslovanju. Također, predstavljeni su turistički podaci i analiza trenutnog stanja u turizmu na području Dubrovačko-neretvanske županije. Istaknute su rastuće brojke u turizmu i njihov povoljni utjecaj na sveobuhvatno gospodarstvo Županije. Unatoč pozitivnim trendovima, u vidu broja dolazaka i noćenja, predstavnici ŽK Dubrovnik naglasili su da je kritičko razmišljanje i dugoročno planiranje nužno kako se ne bi sjekla grana na kojoj sjedimo.

Posjet studenata ŽK Dubrovnik nastavak je dobre suradnje između dviju institucija koje već godinama uspješno vode zajedničke projekte koji potiču bolju suradnju između znanosti i struke.

Studenti su istaknuli da dosad nisu bili svjesni koliku ulogu ima HGK te koliko projekata i aktivnosti provodi.