Studenti Ekonomskog fakulteta posjetili ŽK Osijek

Objavljeno: 14. 12. 2017. , Ažurirano: 14. 12. 2017.

Studenti Ekonomskog fakulteta u Osijeku koji pohađaju kolegij Industrijska ekonomika i politika bili su 12. prosinca sa svojom profesoricom Natašom Drvenkar u studijskom posjetu HGK – Županijskoj komori Osijek.

Posjet je organiziran kako bi studenti na terenu vidjeli način prikupljanja podataka o gospodarstvu, kakvo je stanje hrvatske industrije i industrije Osječko-baranjske županije te koje aktivnosti provodi HGK za jačanje hrvatske industrije i cjelokupnoga gospodarstva.

Tijekom posjeta, predstavnici ŽK Osijek studentima su govorili o temeljnim zadaćama i organizaciji Hrvatske gospodarske komore te o uslugama koje pruža poduzetnicima u poslovanju, a posebno o onima u industrijskom sektoru. Također je predstavljen rad Sektora za industriju i IT HGK te njegove aktivnosti na nacionalnoj i županijskoj razini. Studenti su također saznali koje su osnovne karakteristike hrvatske industrije i industrije Osječko-baranjske županije te koji su najznačajniji problemi s kojima se susreće industrijski sektor u Hrvatskoj.

Posjet studenata Županijskoj komori Osijek nastavak je dobre suradnje dviju institucija koje već godinama uspješno potiču bolju suradnju znanosti i struke.