Sudionici stručnog predavanja
Izvor: HGK - ŽK Virovitica

Održano stručno predavanje za pčelare u sklopu 7. sajma Agroexpo u Virovitici

Objavljeno: 27. 07. 2017. , Ažurirano: 19. 09. 2017.

Udruga pčelara Virovitica u suradnji je s HGK – Županijskom komorom Virovitica u sklopu 7. Agroexpa, sajma agroproizvoda i opreme u Virovitici, 16. rujna u ŽK Virovitica organizirala stručno predavanje za članove Grupacije pčelarstva i sve zainteresirane Izazovi suvremenog pčelarenja.

U uvodnom su se dijelu govorili župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović, direktorica Sektora za poljoprivredu, prehrambenu industriju i šumarstvo HGK Božica Marković, te direktor HGK – Županijske komore Virovitica Milan Vanđura, koji je bio moderator stručnog predavanja.

Sudionici stručnog predavanja; Izvor: HGK – ŽK Virovitica

Predavanje je održao Zlatko Tomljanović, dr. med. vet., koji je naglasio da je u 2016. godini u Republici Hrvatskoj bilo 13.200 pčelara, što je povećanje za 50% od 2010. godine, dok je prinos meda gotovo na istoj razini. Govorio je i o najaktualnijim tehnologijama u preventivi i zaštiti pčela od bolesti.

Više je od trideset članova Grupacije pčelarstva i ostalih pčelara bilo zadovoljno načinom prezentacije i sadržajem predavanja, na kojem su dobili konkretne odgovore na niz postavljenih pitanja, što su naveli u provedenoj anketi.