Izvor: HGK

Slavko Raknić, vlasnik tvrtke Doni d.o.o., Gudovac

Objavljeno: 07. 10. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Servis i za poljoprivrednike

Mi se bavimo komercijalnim ratarstvom i tovom svinja te obrađujemo stotinjak jutara zemlje. Imamo nešto uljarica i žitarica te dio kukuruza, a u turnusu imamo oko 2000 svinja. Kroz godinu prođu tri turnusa i proizvodimo za poznatog kupca oko 6000 tovljenika godišnje. Proizvodnju imamo u starom objektu kapaciteta 500 komada i u novom objektu sagrađenom iz operativnog programa od 1500 komada. Nova farma je napravljena prije pet godina i dobro radi.

Amortiziramo troškove i unatoč teškom vremenu uspješno zatvaramo financijsku konstrukciju. Upravo u tom projektu nove farme ostavljeno je mjesto za još jednu farmu koja bi bila osigurač za infrastrukturne potrebe. Izgradnjom druge farme i izgradnjom objekta za preradu žitarica i njihovo sušenje zaokružit ćemo proizvodnju na istom mjestu. Razmišljamo o novim natječajima iz EU fondova, a Hrvatska gospodarska komora posljednjih se godina značajno aktivirala u pomoći našim projektima.

Prije smo imali samo par seminara i nekoliko domjenaka, sada je to puno drugačije - kvalitetnije se radi, sastanci i edukacije su učinkovitiji. Pohvaljujem rad, posebice Sektora za poljoprivredu pomoću kojeg lako dolazimo do dobrih informacija. Ako se ovako nastavi, korist Komore će biti još veća i ona će postat pravi servis za poljoprivrednike.  Vjerujem da će ovi mladi novi i stručni ljudi koji tu rade dati svoj obol da poboljšamo svoj rad i dignemo ga na višu razinu.