Izvor: Pixabay

Seminari HGK o sustavu oporezivanja: Posebnosti obračuna plaće u 2017. i PDV za zadnje obračunsko razdoblje s izmjenama u 2018. godini

Objavljeno: 19. 10. 2017. , Ažurirano: 23. 10. 2017.

Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Hrvatskom komorom poreznih savjetnika organizira jesenski ciklus seminara Posebnosti obračuna plaće u 2017. i PDV za zadnje obračunsko razdoblje s izmjenama u 2018. godini, s ciljem pružanja pomoći članicama u prevladavanju poteškoća u primjeni poreznih propisa.

Seminari su za članice HGK besplatni, a održavaju se prema sljedećem rasporedu:

Imena gradova i dani održavanja su poveznice prema najavama i prijavama pojedinih seminara.

Predavanja započinju u 9:30 sati (registracija sudionika od 9:00 sati), a ovlašteni porezni savjetnici obraditi će sljedeća područja:

• Posebnosti obračuna plaće u 2017. godini
    • Dohodak od nesamostalnog rada – plaća, plaća u naravi, osobni odbitak, obračun plaće od 01.01.2017.
    • Godišnji obračun poreza na dohodak od nesamostalnog rada pri zadnjoj isplati plaće u godini
    • Ostali neoporezivi izdaci kod isplate u prosincu
    • Posebni postupak utvrđivanja godišnjeg poreza na dohodak
  • Posebnosti PDV za zadnje obračunsko razdoblje i novine u 2018. godini
    • PDV za prosinac - kontrola i usklađivanje ulaznih i izlaznih računa, podsjetnik na posebnosti obračuna PDV-a, inventura, PDV na utvrđene manjkove, podjela pretporeza, kontrola i usklađivanje poreznih evidencija
    • Promjene u 2018. godini
  • PITANJA I ODGOVORI

Prijaviti se možete odabirom navedenih gradova do ispunjenja kapaciteta predviđenih dvorana.

Kontakt osoba, Zagreb: Karla Milinović, kmilinovic@hgk.hr, 01/456 1509