U ŽK Osijek održan seminar o obračunu plaće u 2017. i PDV-u s izmjenama u 2018. godini

Objavljeno: 08. 11. 2017. , Ažurirano: 13. 11. 2017.

U suradnji Hrvatske gospodarske komore i Hrvatske komore poreznih savjetnika, 9. studenoga je u Županijskoj komori Osijek održan seminar Posebnosti obračuna plaće u 2017. i PDV za zadnje obračunsko razdoblje s izmjenama u 2018. godini, a s ciljem pružanja pomoći članicama u prevladavanju poteškoća u primjeni poreznih propisa.

U prvom dijelu seminara Maja Živanović, porezni savjetnik Hrvatske komore poreznih savjetnika govorila je o posebnostima obračuna plaće u 2017. i to o dohotku od nesamostalnog rada,  godišnjem obračunu poreza na dohodak od nesamostalnog rada pri zadnjoj isplati plaće u godini, ostalim neoporezivim izdacima kod isplate u prosincu te o posebnom postupku utvrđivanja godišnjeg poreza na dohodak.

Katarina Horvat, porezni savjetnik Hrvatske komore poreznih savjetnika u drugom je dijelu seminara govorila o posebnostima PDV za zadnje obračunsko razdoblje i novine u 2018. i to o PDV-u za prosinac - kontroli i usklađivanju ulaznih i izlaznih računa, podsjetniku na posebnosti obračuna PDV-a, inventuri, PDV-u na utvrđene manjkove, podjeli pretporeza, kontroli i usklađivanju poreznih evidencija te o promjenama u 2018. godini.

Sudionici seminara su na kraju postavljali pitanja o primjeni poreznih propisa.

Sudjelovanje na seminaru za članice je bilo besplatno, a odaziv na seminar je bio odličan.