U ŽK Split održan seminar o prijavi poreza na dobit za 2017. godinu

Objavljeno: 20. 02. 2018. , Ažurirano: 21. 02. 2018.

U HGK Županijskoj komori Split 19. veljače je održan seminar Prijava poreza na dobit za 2017. godinu. Seminar je organiziran u suradnji s Hrvatskom komorom poreznih savjetnika, a s ciljem pružanja potpore članicama HGK u prevladavanju poteškoća i nedoumica u vezi s primjenom poreznih propisa, i to putem edukacije i kvalitetnog dijaloga s ovlaštenim poreznim savjetnicima. Puna dvorana splitske Komore, i brojna konkretna pitanja svjedoče o interesu za temu i potrebi za stručnim informacijama.

Predavači na seminaru bili su ovlašteni porezni savjetnici, članovi Hrvatske komore poreznih savjetnika, Snježana Galić, Ivana Zec, Ivica Baban i Katica Reljanović.

IMG_5229.jpg

U prvom dijelu seminara bilo je riječi o novom obrascu PD, novim stopama poreza na dobit, uvećanju porezne osnovice, te umanjenju porezne osnovice. U drugom se dijelu govorilo o prijavi poreza na dobit po novčanom načelu (popunjavanje obrazaca PD NN, obveznici i utvrđivanje osnovice poreza na dobit), te popunjavanje obrasca PD IPO (povezane osobe i pravila za popunjavanje obrasca). U završnom su dijelu predavači odgovarali na brojna pitanja sudionika.

Seminar u ŽK Split sedmi je u nizu seminara organiziranih u suradnji Hrvatske gospodarske komore i Hrvatske komore poreznih savjetnika te se, uz Split, održao i u Zagrebu, Rijeci i Osijeku.

Prezentacije predavača nalaze se u rubrici prateći dokumenti.