Izvor: pixabay

Seminar Carinske odluke u okviru Carinskog zakonika Unije

Objavljeno: 14. 09. 2017. , Ažurirano: 28. 09. 2017.

Županijska komora Osijek, u suradnji s CroatiaPRO odborom, Sektorom za promet i veze te Carinskom upravom, u sklopu programa edukacije gospodarstvenika Olakšavanje trgovine i transporta 2017 organizira jednodnevni besplatni seminar za svoje članice o primjeni novih carinskih propisa Carinskog zakonika Unije koji će se održati 26. rujna od 10 do 14 sati u  Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13.

Seminar je namijenjen osobama koje aktivno sudjeluju u carinskim postupcima (ovlašteni carinski otpremnici; korisnici pojednostavnjenih carinskih postupaka i pojednostavnjenih deklaracija; držatelji carinskih skladišta; korisnici postupka unutarnje proizvodnje, vanjske proizvodnje i privremenog uvoza; uvoznici i izvoznici; IT kompanije zainteresirane za izradu informatičkih rješenja u carinskim postupcima; udruženja gospodarstvenika ostale tvrtke – trgovačke, proizvodne...), a ponajprije direktorima i voditeljima odjela logistike i nabave u svim poslovnim subjektima koji sudjeluju u carinskom poslovanju (proizvođači, izvoznici uvoznici, prijevoznici, držatelji carinskog skladišta, otpremnici).

Sudionici seminara bit će upoznati s novim izmjenama u carinskom sustavu koje stupaju na snagu u 2017. godini. U skladu s odredbama Carinskog zakonika Unije, od 2. listopada 2017. godine uvodi se obvezna elektronička komunikacija između carinske službe i gospodarstvenika. To znači da će od toga dana gospodarstvenici sve svoje zahtjeve prema carinskoj službi utemeljene na odredbama Carinskog zakonika Unije moći podnijeti isključivo elektroničkim putem. Komunikacija na temelju podnesenih zahtjeva i odluke donesene na temelju zahtjeva gospodarstvenika odvijat će se također elektroničkim putem. To znači da će papirna komunikacija biti isključena.

Kontakt-osoba u ŽK Osijek za dodatne informacije o seminaru je Vedran Bestvina, tel.: 031/223-840, elektronička pošta: vbestvina@hgk.hr.

Sudjelovanje na seminaru potrebno je prijaviti putem online prijave najkasnije do 25. rujna.