Sastanak sa tvrtkom Mediterranico d. o. o.

Objavljeno: 21. 09. 2016. , Ažurirano: 22. 09. 2016.

U HGK-Komori Zagreb 21. rujna 2016.  održan je sastanak mobilnog tima  HGK-Komore Zagreb u kojem su bili predsjednik Komore Zagreb, Zlatan Fröhlich i Biserka Šafran Fuchs, viša stručna suradnica Odsjeka za poljoprivredu, prehrambenu industriju i šumarstvo, s direktorom tvrtke Mediterranico d .o. o. iz Buševca Zoranom Stanojevićem.

Tvrtka Mediterranico d.o.o već se nekoliko godina bavi  proizvodnjom džemova premium kvalitete s udjelom voća od 75 do 95 %. Vrhunsku kvalitetu proizvoda, osim hrvatskih kupaca, prepoznali su i kupci u Kini, SAD-u i Francuskoj. U planu je i širenje proizvodnih kapaciteta i financiranje projekta korištenjem fondova EU.

Osim upoznavanja s proizvodima i uslugama tvrtke, razgovaralo se i o uslugama kojima HGK podupire poslovanje tvrtki u Hrvatskoj i inozemstvu. Osobit naglasak stavljen je na širenje poslovnih veza s partnerima u Europi i šire, mogućnostima korištenja usluge Poduzetnik-izvoznik i korištenjem usluge “Vaučer-moj EU projekt”. Kako bi se što bolje informiralo potencijalne korisnike proizvoda i usluga, tvrtki Mediterranico predstavljana je i mogućnost korištenja znakova “Izvorno hrvatsko” i “Hrvatska kvaliteta”.

Obzirom da je tvrtka zainteresirana za daljnje širenje poslovanja izvozom svojih proizoda, predočene su mogućnosti sudjelovanja na inozemnim sajmovima i drugim međunarodnim događanjima u organizaciji Hrvatske gospodarske komore.