U Križevcima održan radni sastanak o upisima u strukovna zanimanja

Objavljeno: 20. 01. 2018. , Ažurirano: 31. 01. 2018.

U Razvojnom centru i tehnološkom parku Križevci 26. siječnja održan je radni sastanak s gospodarstvenicima, obrtnicima i ravnateljima i predstavnicima institucija gdje se razgovaralo o kreiranju plana upisa učenika u srednje škole prema potrebama gospodarstva u školskoj godini 2018./2019.

Sastanak je održan na inicijativu Koprivničko-križevačke županije u partnerstvu sa Županijskom komorom Koprivnica, Obrtničkom komorom Koprivničko-križevačke županije i Područnim uredom Križevci Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Osim brojnih križevačkih poduzetnika i obrtnika, sastanku su prisustvovali dožupan Koprivničko-križevačke županije Ratko Ljubić, gradonačelnik Križevaca Mario Rajn i ravnateljica Srednje škole „Ivan Seljanec“ Gordana Juran-Ratković te ravnatelj Srednje gospodarske škole Toni Svoboda. Predsjednik Županijske komore Koprivnica Mirko Habijanec pritom je pohvalio inicijativu ovakvih sastanaka, poručivši kako su dobar korak prema usklađivanju obrazovanja i potreba gospodarstva.

Prošle je godine u Županijskoj upravi održan prvi radni sastanak o toj temi radi pokretanja dijaloga između gospodarstva i strukovnih škola kako bi se na vrijeme pripremilo za upise u sljedeću školsku godinu i razgovaralo o potrebama uvođenja novih zanimanja.