Sjednica Grupacije pružatelja usluga smještaja na plovilima – charter
Izvor: ŽK Šibenik

Šibenski čarteraši izabrali Paška Klisovića za predsjednika svoje Grupacije

Objavljeno: 26. 04. 2017. , Ažurirano: 28. 04. 2017.

U Županijskoj komori Šibenik 25. je travnja održana sjednica Grupacije pružatelja usluga smještaja na plovilima – charter.

Na sjednici je izabrano novo vodstvo Grupacije pružatelja usluga smještaja na plovilima – charter Šibensko-kninske županije. Za predsjednika je jednoglasno izabran Paško Klisović iz Nautičkog centra Pina i Mare d. o. o., a za zamjenike predsjednika Sanja Burtina iz Marine & Yachting Developmenta d. o. o., Živko Šikić iz Chartera Marine Hramina d. o. o. te Petar Jelušić iz tvrtke Veslo d. o. o.

Poslovna tajnica Grupacije Ines Škaro govorila je o integraciji sustava za registraciju gostiju eVisitor te sustava za registraciju gostiju chartera eCrew te je istaknula da pristupne podatke za eVisitor (korisničko ime, lozinku i autentifikacijski kod) charter kompanijama isključivo dostavlja Glavni ured Hrvatske turističke zajednice. Sam proces prijave gostiju koji noćenja ostvaruju na plovnom objektu i dalje se obavlja putem sustava eCrew, a podaci o tim gostima automatski se upisuju i u eVisitor. HTZ je charter kompanijama omogućila pristup eVisitoru da bi one mogle pratiti ostvareni turistički promet, odnosno noćenja za flotu kojom raspolažu i isključivo kao sustav kontrole visine obračunate boravišne pristojbe, dok se prijava gostiju u charteru obavlja isljučivo putem sustava eCrew.

Charter kompanijama su na sjednici predstavljene izmjene Pravilnika o uvjetima za obavljanje djelatnosti iznajmljivanja plovila s posadom ili bez nje i pružanja usluga smještaja na plovilu.

Škaro je izvijestila charter kompanije o sudjelovanju hrvatskih čarteraša na nautičkom sajmu Allt för sjön u Stockholmu 3. – 12. ožujka. U vezi s promocijom na nautičkim sajmovima u organizaciji HGK – Županijske komore Šibenik, tvrtke su predložile da za potrebe sudjelovanja na sajmovima Grupacija s Turističkom zajednicom Šibensko-kninske županije izradi nautičku kartu.