O Udruženju trgovine motornim vozilima i dijelovima

Na temelju Odluke o Nacionalnoj klasifikaciji djelatnosti, Upravni odbor HGK donio je Odluku o strukovnim udruženjima u HGK na temelju koje Udruženje trgovine motornim vozilima i dijelovima uključuje članice Komore iz:

PODRUČJA G TRGOVINA NA VELIKO I NA MALO; POPRAVAK MOTORNIH VOZILA I MOTOCIKALA

•  odjeljka    45        Trgovina na veliko i na malo motornim vozilima i motociklima; popravak
  • skupine     45.1      Trgovina motornim vozilima
  • skupine     45.2      Održavanje i poravak motornih vozila
  • skupine     45.3      Trgovina dijelovima i priborom za motorna vozila
  • skupine      45.4      Trgovina motociklima, dijelovima i priborom za motocikle te održavanje i popravak

Predsjednik Udruženja trgovine motornim vozilima i dijelovima je dr.sc. Zvonko Merkaš, izvršni direktor, Auto Hrvatska d.d.
Zamjenik predsjednika Udruženja trgovine motornim vozilima i dijelovima  je Ivo Ivančević, član Uprave, Porsche Hrvatska.
Poslovni tajnik: Hrvoje Paver, pomoćnik direktora Sektora za trgovinu

Udruženje promiče interesa članova, rješava aktualne probleme, te aktivno surađuje s tijelima državne uprave, posebice s Ministarstvom financija, Ministarstvom unutarnjih poslova, Ministarstvom gospodarstva, Carinskom upravom, Hrvatskim uredom za osiguranje, Državnim zavodom za mjeriteljstvo i Centrom za vozila Hrvatske.

Udruženje trgovine motornim vozilima i dijelovima član je međunarodne organizacije OICA - International Organization of Motor Vehicle Manufacturers sa sjedištem u Parizu.

Contacts

• Sektor za trgovinu Adresa: Rooseveltov trg 2 10000 Zagreb Email: trgovina@hgk.hr Tel: +385 1 456 1624 Fax: +385 1 456 1542 Direktor: Ema Culi
  • Sektor za trgovinu Trade Sector Tel: +385 1 456 1624 Email: trgovina@hgk.hr
  • Ema Culi Sector Director Tel: +385 1 456 1728 Email: eculi@hgk.hr