Nacionalna rasprava o budućnosti Europe – Bijela knjiga

Objavljeno: 25. 05. 2017. , Ažurirano: 29. 05. 2017.

Hrvatska gospodarska komora domaćin je Nacionalne rasprave o Bijeloj knjizi o budućnosti Europe, koja će u suorganizaciji članova Europskog gospodarskog i socijalnog odbora održava u Vijećnici HGK, na adresi Rooseveltov trg 2 u Zagrebu, 29. svibnja 2017. godine u 9.30.

Javna rasprava održava se u sklopu inicijative Europskoga gospodarskog i socijalnog odbora (EGSO) s temom Bijele knjige o budućnosti Europske unije kojom se detaljnije opisuje pet potencijalnih scenarija za Europu do 2025. godine.

Cilj je rasprava koje se organiziraju u svim državama članicama pokušati dati kvalitetan doprinos predstavnika različitih institucija i civilnog društva u kreaciji zajedničkog pogleda ka budućnosti Europske unije, i to kroz različite aspekte, od geopolitičkog preko gospodarskog sve do društveno-kulturnog. Upravo je stoga intencija ovog događaja potaknuti sve sudionike na dijalog o navedenim temama te smo kao suorganizator javne rasprave, ali i institucija koja vodi brigu o hrvatskom gospodarstvu već 165 godina, upozoriti na potrebu organizacije ovakvog skupa.