Izvor: EEN

Europska poduzetnička mreža Hrvatske (EEN)

Objavljeno: 24. 06. 2016. , Ažurirano: 03. 07. 2016.

Osnovne su uloge i ciljevi Mreže poduzetnicima pružiti potporu pri stupanju na strana tržišta i to kroz sustavno informiranje, educiranje o svim aspektima EU djelatnosti, savjetovanje kako doći do izvora financiranja za vlastite projekte, pronalazak poslovnih partnera, pružanje pomoći pri komercijalizaciji inovacija i transferu tehnologija, sudjelovanju u velikim europskim istraživačkim projektima, itd.

Europska poduzetnička mreža Hrvatske (EEN) je projekt kojeg sufinancira Europska komisija iz programa – CIP za konkurentnost i inovacije.

Hrvatska gospodarska komora je koordinator hrvatskog konzorcija, a ostali uključeni partneri su: Poslovno inovacijski centar Hrvatske BICRO, Hrvatski institut za tehnologiju HIT, Tehnološki park Varaždin, TERA TEHNOPOLIS iz Osijeka, Znanstveno tehnološki park - STePRi iz Rijeke i Ured za transfer tehnologije u Splitu – UTT.

Mreža okuplja 98 konzorcija u 50 zemalja Unije i šire, a konzorcije sačinjavaju gospodarske komore, razvojne agencije, tehnološki parkovi, instituti, sveučilišta idr. Svi zajedno međusobno su vrlo dobro umreženi i povezani te poduzetnicima pružaju vrlo specifične usluge diljem navedenih zemalja.

Partnerske institucije imaju pristup širokom spektru informacija i kontakata te čitav koncept mreže funkcionira na principu „nema pogrešnih vrata“ ; na jednom mjestu poduzetnik dobiva sve potrebne informacije i znanja. Sve su usluge potpuno besplatne i dostupne u svakom trenutku.

Neke od usluga:

• Pomoć pri uspostavi poslovnih veza s partnerima iz EU i šire
  • Informacije o EU programima koji su otvoreni za Hrvatsku
  • Pružanje savjetodavnih usluga o pravima intelektualnog vlasništva
  • Organizacija edukativnih seminara, konferencija, radionica i info dana
  • Organizacija međunarodnih poslovnih susreta
  • Poticanje MSP-a na uključivanje u Okvirni program za istraživanje i razvoj
  • Pomoć u pronalasku projektnih partnera

Više informacija na http://www.een.hr/.