Udruženje za poslovanje i posredovanje na financijskim tržištima HGK

Shutterstock

Udruženje je osnovano u travnju 1998. godine u cilju profesionalnog i stručnog usklađivanja te institucionalne zaštite i promicanja zajedničkih interesa svojih članica. Način rada Udruženja uređen je Poslovniko o radu Udruženja.

Predsjednik Udruženja:
Jurica Jednačak, direktor Direkcije Brokera
Zagrebačka banka d.d.

Zamjenici predsjednika Udruženja:
Ivan Tadin, predsjednik Uprave, HITA-VRIJEDNOSNICE d.d. 
Danijel Delač, član Uprave, Interkapital vrijednosni papiri d.d.

Poslovna tajnica Udruženja: 
Vanja Dominović, pomoćnica direktora, Sektor za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize HGK

Članice Udruženja su:
investicijska društva (brokerska društva), banke koje su za obavljanje poslova s vrijednosnim papirima dobile odobrenje od Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (Agencija),  Zagrebačka burza d.d. Zagreb, Tržište novca i kratkoročnih vrijednosnica d.d., Središnje klirinško depozitarno društvo d.d. Zagreb.

Sukladno iskazanim potrebama članica, 14. svibnj 2013. godine, u okviru Udruženja osnovana je Grupacije skrbnika i depozitnih banaka.

Contacts

  • Sektor za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize Adresa: Rooseveltov trg 2 10000 Zagreb Email: bankarstvo@hgk.hr Tel: +385 1 456 1514 Fax: +385 1 456 1535 Direktor: Zvonimir Savić
  • Sektor za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize Tel: +385 (0)1 456-1514 Email: bankarstvo@hgk.hr
  • Zvonimir Savić Sector Director Tel: 01/456-1514 Email: zsavic@hgk.hr
  • Vanja Dominović Assistant Director Tel: 01/456-1564 Email: vdominovic@hgk.hr
  • Jasna Belošević Matić Assistant Director, Division Head Tel: 01/4828-373 Email: jbelosevic@hgk.hr
  • Dražen Mršić Assistant Director Tel: 01/456-1537 Email: dmrsic@hgk.hr
  • Roberta Gamulin Executive Administrative Assistant Tel: 01/456-1514 Email: rgamulin@hgk.hr
  • Marin Marinović Junior Expert Associate Tel: +385 1 456 1702 Email: mmarinovic@hgk.hr
  • Alan Božić Senior Expert Associate Tel: 01/456-1703 Email: abozic@hgk.hr
  • Sanja Ćorić Independent Advisor Tel: 01/456-1571 Email: scoric@hgk.hr
  • Matija Vujević Senior Expert Associate Tel: 01/456-1659 Email: mvujevic@hgk.hr
  • Krešimir Opić Senior Expert Associate Tel: +385 1 456 1745 Email: kopic@hgk.hr
  • Odjel za makroekonomske analize Tel: +385 (0)1 482-8373 Email: makroekonomija@hgk.hr
  • Marija Deverić Vladušić Expert Officer Tel: 01/482-8373 Email: mvladusic@hgk.hr
  • Dubravka Zubak Senior Expert Advisor Tel: 01/456-1555 (1847) Email: dzubak@hgk.hr
  • Željko Hanzl Senior Expert Advisor Tel: 01/456-1764 Email: zhanzl@hgk.hr
  • Željko Pađen Senior Expert Advisor Tel: 01/456-1791 Email: zpadjen@hgk.hr
  • Patrik Pipp Tel: 01/456-1765 Email: ppipp@hgk.hr
  • Odjel za poslovne informacije Tel: +385 1 460 6708 Email: poslovne-informacije@hgk.hr
  • Dunja Resman Bartolec Division Head Tel: +385 1 460 6703 Email: dresman@hgk.hr
  • Diana Megerle Expert Officer Tel: +385 1 460 6708 Email: dmegerle@hgk.hr
  • Pododjel za poslovne baze podataka Tel: +385 1 4606 703 Email: info@hgk.hr
  • Amanda Galetić Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6718 Email: agaletic@hgk.hr
  • Aleksandra Jambrečina Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6774 Email: ajambrecina@hgk.hr
  • Šimun Buzov Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6771 Email: sbuzov@hgk.hr
  • Ivona Zanchi Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6775 Email: izanchi@hgk.hr
  • Odjel za razvoj ljudskih potencijala Tel: +385 01 4606-708 Email: potencijali@hgk.hr
  • Saša Jurković Vice president of Human Resources Affiliation Tel: +385 1 456 1702 Email: mmarinovic@hgk.hr
  • Matea Gorup Junior Expert Associate – Intern Tel: +385 1 460 6724 Email: mgorup@hgk.hr