ATA karnet - potrebna dokumentacija

Prilikom predavanja popunjenog ATA karneta na ovjeru, mora biti priložena i određena dokumentacija.

ZA PRAVNE OSOBE:

  • Zahtjev i Izjava za izdavanje ATA karneta
  • preslika uplate pristojbe za izdavanje ATA karneta,
  • preslika obavijesti o razvrstavanju poslovnog subjekta prema NKD-u (MBPS)
  • preslika potvrde o osobnom identifikacijskom broju (OIB)

ZA FIZIČKE OSOBE:

  • Zahtjev i Izjava za izdavanje ATA karneta
  • preslika uplate pristojbe za izdavanje ATA karneta
  • preslika potvrde o osobnom identifikacijskom broju (OIB)
  • preslika osobne iskaznice

Za robu vrijednosti veće od 1.000.000,00 HRK za pravne ili 200.000,00 HRK za fizičke osobe, obavezno je prilikom ovjere karneta predočiti policu osiguranja robe u transportu.

Contacts

  • Sektor za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize Adresa: Rooseveltov trg 2 10000 Zagreb Email: bankarstvo@hgk.hr Tel: +385 1 456 1514 Fax: +385 1 456 1535 Direktor: Zvonimir Savić
  • Odjel za poslovne informacije Adresa: Draškovićeva 45 10000 Zagreb Email: poslovne-informacije@hgk.hr Tel: +385 1 460 6708 Fax: +385 1 460 6782 Voditelj: Dunja Resman Bartolec
  • Odjel za poslovne informacije Tel: +385 1 460 6708 Email: poslovne-informacije@hgk.hr
  • Diana Megerle Expert Officer Tel: +385 1 460 6708 Email: dmegerle@hgk.hr
  • Dunja Resman Bartolec Division Head Tel: +385 1 460 6703 Email: dresman@hgk.hr
  • Andrea Matulin Jaklenec Expert Officer Tel: +385 1 460 6776 Email: amatulin@hgk.hr
  • Aleksandra Jambrečina Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6774 Email: ajambrecina@hgk.hr
  • Karmen Tutić Expert Officer Tel: +385 1 460 6767 Email: ktutic@hgk.hr
  • Ana Žager Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6781 Email: azager@hgk.hr
  • Amanda Galetić Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6718 Email: agaletic@hgk.hr
  • Ivona Zanchi Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6775 Email: izanchi@hgk.hr
  • Šimun Buzov Junior Expert Associate Tel: +385 1 460 6771 Email: sbuzov@hgk.hr
  • Matea Gorup Junior Expert Associate – Intern Tel: +385 1 460 6724 Email: mgorup@hgk.hr